You need to upgrade your Flash Player
Choose your Blue Bulls Edition
My Profile  |  Logout
Three new faces amongst Blue Bulls called up to Springbok training camp


Ten forwards and four backs from the Vodacom Blue Bulls, as well as newly contracted Bjorn Basson, was named in the Springbok training group that will assemble in Johannesburg next week.

Newcomers to the squad are Werner Kruger, Dean Greyling and Deon Stegmann, while injured Gurthrö Steenkamp was not considered.

Preliminary Springbok Training Group:
Backs: Zane Kirchner (Vodacom Blue Bulls), Patrick Lambie (The Sharks), Gio Aplon (Vodacom Western Province), Bjorn Basson (GWK Griquas), JP Pietersen, Lwazi Mvovo ( both The Sharks), Bryan Habana, Juan de Jongh, Jean de Villiers, (all Vodacom Western Province), Adrian Jacobs (The Sharks), Wynand Olivier (Vodacom Blue Bulls), Morne Steyn (Vodacom Blue Bulls), Elton Jantjies (Xerox Lions), Ricky Januarie (Vodacom Western Province) Francois Hougaard (Vodacom Blue Bulls).

Forwards: Willem Alberts (The Sharks), Duane Vermeulen (Vodacom Western Province), Pierre Spies (Vodacom Blue Bulls), Ashley Johnson (Vodacom Free State Cheetahs), Ryan Kankowski (The Sharks), Schalk Burger (Vodacom Western Province), Juan Smith (Vodacom Free State Cheetahs), Dewald Potgieter, Deon Stegman (both Vodacom Blue Bulls), Alistair Hargreaves (The Sharks), Victor Matfield (Vodacom Blue Bulls), Gerhard Mostert (The Sharks), Danie Rossouw, Flip van der Merwe, Bakkies Botha (all Vodacom Blue Bulls), CJ van der Linde (Vodacom Free State Cheetahs) Werner Kruger (Vodacom Blue Bulls), Jannie du Plessis (The Sharks), Dean Greyling (Vodacom Blue Bulls), Tendai Mtawarira (The Sharks), Coenie Oosthuizen (Vodacom Free State Cheetahs), Bismarck du Plessis (The Sharks), Chiliboy Ralepelle (Vodacom Blue Bulls), Adriaan Strauss (Vodacom Free State Cheetahs).



Print


Login Email adress Password


Click here to view the rules and regulations
Blog
1. Jammer ons het nie gemaak met die senior span nie, die klomp bye Saterdag het my net laat wonder hoe ver 'n ander span sal gaan om ons te ontwrig ?Het die Sharks die bye ingevoer en geweet hiervan,daarom was hulle so vinnig uit die blokke ? In elk geval,baie geluk aan hulle om die finaal te haal en te host, ook ons junior spanne wat deurgedring het, hou ons naam hoog in die Shark-tenk. Sal een van die dae gaan kyk hoe lyk dit in Durbs by the sea!
Posted by Bloubloed (Meyerton) Monday, October 18, 2010 - 10:42
2. Werner, Dean en Deon - BAIE BAIE GELUK julle verdien dit lankal. Werner jy is die stil yster baie geluk. Deon ons het jou baie gemis die seisoen dankie tog hulle het nie van jou 'performance' in die S14 vergeet nie. Dean jy het ou Jannie laat les opse hy wou net heeltyd baklei, ha ha baie geluk wel verdien!!!
Posted by Blougirl23 (Pretoria) Monday, October 18, 2010 - 13:44
3. Baie geluk aan al die Bulle wat gekies is,ek voel egter jammer vir n ou soos Keegan Daniels
Posted by Anti Province (Velddrif) Monday, October 18, 2010 - 15:40
4. Div kon liewers van Danie Rossouw en Ricky Janaurie ontslae raak net soos die Bulle moet en Daniel kies.

My toets span sal wees;

15. Kirchner
14. Basson
13. De Jong
12. De Villiers
11. Habana
10. Steyn
09. Hougaard
08. Alberts
07. Smith
06. Schalk (Maar sou Daniel kies)
05. Matfield
04. Bakkies
03. CJ van Der Linde
02. Bismarck
01. Beast

16. Ricky is nie goed genoeg (Sou liewers Sarel Pretoruis gekies het)
17. Patrick Lambie
18. Gio Aplon
19. Coenie Oostuizen
20. Chilliboy
21. Flip van Der Merwe
22. Dewald Potgieter

* Ongelukkig geen plek vir Spies wat bietjie uit vorm is.

Die ander 4 spellers wat ek sal saam neem vir die toer;

Elton Jantjies
Lewazi Mvovo
Deon Steggman
Werner Kruger


Posted by Richie Bloumasjien (Johannesburg) Monday, October 25, 2010 - 07:43
You need to upgrade your Flash Player
Happy birthday to:
18 Nov. - Peet Snyman
18 Nov. – Adriaan Strauss
18 Nov. - Frans van Heerden
19 Nov. - Stanley Raubenheimer
20 Nov. - Cliffie Milton
20 Nov. - George Mostert (Jnr)
20 Nov. - Anton Pitout
22 Nov. - Johan Fechter
22 Nov. - Stephan le Roux
22 Nov. - Naas Rossouw
23 Nov. - Izak Beneke
23 Nov. - Juandré Prinsloo
23 Nov. - Burger vd Merwe
24 Nov. - Chivago Breda
24 Nov. - Johan Rainsford
26 Nov. - Gerhard Laufs
28 Nov. - Billy Anderson
28 Nov. - Frik du Preez
29 Nov. - Dewald Pretorius
30 Nov. - Donovan Fredericks